O projekcie Wyklady


  O projekcie
  'Wybieram eFizykę' to nowatorski w skali kraju projekt blended learningowy, łączący zajęcia dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z zakresu fizyki pod opieką nauczyciela z rozbudowanym modułem samokształcenia za pośrednictwem multimedialnego kursu e-learningowego.
  Jest on realizowany w naszej szkole od marca 2010 roku i będzie trwał 2,5 roku. Do projektu zostało zakwalifikowanych 20 uczniów z klas pierwszych licealnych oraz drugich klas technikum. Wybieram Fizykę przygotowuje uczniów do zdawania matury z fizyki na poziomie rozszerzonym.

  W ramach projektu uczniowie przeprowadzają samodzielnie doświadczeń z fizyki oraz korzystają z nieodpłatnego kursu na platformie edukacyjnej. Ponadto biorą udział w wykładach prowadzonych przez przedstawicieli wyższych uczelni.

  W nagrodę za najlepsze wyniki osiągnięte z testów oraz systematyczne rozwiązywanie zadań znajdujących się na platformie uczniowie mają zagwarantowany wyjazd co CERN.
  Dzięki pracy uczniów szkoła otrzymuje zestawy doświadczalne, które po zakończeniu kursu przechodzą w jej posiadanie.

  Dokładne informacje o projekcie można znaleźć na stronie: http://efizyka.eu/o-projekcie.htmlZespół Szkół im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie © 2012
projekt i wykonanie: Rafał Foltyn