Jesteś tutaj

Nasz pomysł na EKO Śląskie

Nasz pomysł na EKO Śląskie

Rowery miejskie podbijają polskie miasta, czy podbiją również Cieszyn i okolice. Wypożyczalnia rowerów oraz budowa ścieżek rowerowych to jeden z pomysłów na poprawę jakości powietrza autorstwa uczniów klasy 2p LO uczestniczących w lekcjach obywatelskich.

Nasza szkoła została zakwalifikowana do projektu "Lekcje Obywatelskie 2017" organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, którego celem jest edukacja młodzieży w zakresie samorządności, wiedzy o regionie, budowy podstaw społeczeństwa obywatelskiego oraz świadomości ekologicznej. Tematem przewodnim tegorocznych warsztatów jest "Eko Śląskie".

Do projektu zostało zakwalifikowanych 25 szkół z terenu województwa śląskiego.
11 października odbyły się zajęcia podzielone na trzy 45 minutowe lekcje prowadzone przez profesjonalistów w formie ciekawego wykładu i kreatywnych warsztatów.

Podczas pierwszej godziny uczniowie klasy drugiej zapoznali się z informacjami dotyczącymi samorządności oraz historii i geografii regionu.
Druga godzina pozwoliła zapoznać się z mechanizmami przygotowania budżetu obywatelskiego, co pomoże na wypracowanie pomysłu na autorski projekt o charakterze ekologicznym.
W czasie trzeciej godziny młodzież poznała narzędzia marketingowe umożliwiające im przygotowanie podstaw kampanii promocyjnej zachęcającej do głosowania na dany projekt.

Ostatnim etapem lekcji obywatelskich jest udział uczniów w konkursie „Nasz pomysł na EKO Śląskie".
Życzymy powodzenia naszym drugoklasistom.

Nasz pomysł na EKO Śląskie
Nasz pomysł na EKO Śląskie
Nasz pomysł na EKO Śląskie
FacebookTab