Jesteś tutaj

"Twórczość Młodych Techników"

12 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie odbył się XII Powiatowy Przegląd Projektów Zawodowych pt.: „Twórczość Młodych Techników”, w którym wzięli udział uczniowie Technikum informatycznego oraz Technikum logistycznego.
Przyszli technicy informatycy Franciszek Matusiak i Maciej Cieślar (3aTI) przedstawili projekt wykorzystujący Raspberry Pi oraz Arduino w celu stworzenia komunikatora pozwalającego użytkownikom na komunikację za pomocą głównego chatu. Dodatkowo do komunikatora została dodana możliwość zarządzania „inteligentnym domem”.
Ich pomysł i wykonanie zostały docenione przez przedstawiciela  działu personalnego przedsiębiorstwa EATON Automotive Systems z Bielska-Białej.
Technikum logistyczne reprezentowali z kolei Dominika Greń oraz Szymon Jewuła (3TL), którzy zaprezentowali opracowanie dotyczące przygotowania i przewozu transportu na  trasie międzynarodowej z Cieszyna do Paryża. Mówili m.in. o kwalifikacjach kierowców,  niezbędnych dokumentach oraz przedstawili zagadnienia prawne i techniczne dotyczące organizacji i doboru środków transportu.
Warto także zaznaczyć, iż byli to pierwsi logistycy na przeglądzie  z Naszej szkoływ czteroletniej historii tego zawodu w Szybinie.  

 

 

FacebookTab