Jesteś tutaj

Wycieczki logistyków w roku szkolnym 2017/2018

Mijający rok szkolny pozwolił uczniom zobaczyć kilka przedsiębiorstw o zaawansowanym poziomie logistyki. Młodzież uczestniczyła w czterech wycieczkach przedmiotowych.
9 listopada klasa 2Tl miała możliwość zwiedzania zakładu Diehl Metering Sp. z o.o. w Bażanowicach. Dyrektor firmy przedstawił uczniom zawiłości rządzące rynkiem wodomierzy i opowiedział o zarządzaniu logistyką w firmie. Później uczniowie mieli możliwość zobaczenia produkcji.
Następny wyjazd logistyków odbył się 24 listopada do najnowocześniejszego magazynu wysokiego składowania w naszej okolicy tj. do przedsiębiorstwa Lakma Strefa w Warszowicach. Klasa 3Tl zapoznała się z obsługą magazynu i sposobem jego zorganizowania, a także wykorzystaniem kodów kreskowych i etykiet logistycznych w praktyce.
Klasa 1Tl zwiedziła Śląskie Centrum Logistyki S.A. w Gliwicach w czasie Dni Otwartych 24 maja br. Tam po raz pierwszy uczniowie spotkali się z transportem intermodalnym. Młodzi logistycy poznali port przeładunkowy z odpowiednimi urządzeniami do obsługi kontenerów; suwnicą i reach stackerem. Zwiedzili również magazyny w centrum logistycznym.
30 maja br. klasa 2Tl była na wycieczce przedmiotowej w zakładzie Żywiec Zdrój S.A. w Radziechowach – Wieprzu. Uczniowie zostali szczegółowo zapoznani z produkcją i logistyką w przedsiębiorstwie. Kompleksowej wiedzy dostarczyło im spotkanie z kierownikiem zakładu. Potem uczniowie zwiedzali produkcję i magazyn.
W roku szkolnym 2017/2018 logistycy uczestniczyli też w spotkaniu z kierownikiem firmy Raben Logistics Polska w Czechowicach Dziedzicach. Na tym spotkaniu wiele dowiedzieli się o funkcjonowaniu firmy Raben oraz o całej branży TSL.

 

FacebookTab