Jesteś tutaj

Ogłoszenia bieżące

OGŁOSZENIE

DYREKTOR ZESPOŁU SZKÓŁ IM. WŁ. SZYBIŃSKIEGO W CIESZYNIE
OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO PRACY

(ZAŁĄCZNIK)

Uczniowie debatowali…

W dniu 15 maja 2017 r. w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie odbyła się debata poświęcona temu, na czym powinniśmy oprzeć budowanie wspólnoty lokalnej: na tożsamości, interesach czy wspólnych projektach. Cieszyńska debata była częścią projektu „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej”, realizowanego przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową wspólnie z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Istotą tego przedsięwzięcia jest dialog nad sposobami zwiększenia zaangażowania mieszkańców w sprawy społeczności lokalnej.

Pozdrowienia z Anglii

Zaczęliśmy naszą angielską przygodę. Przylecieliśmy do Londynu, a później po blisko 3 godzinach dotarliśmy do naszych rodzin w Porthsmouth w hrabstwie Hampshire. Anglia przywitała nas słoneczną pogodą. Niestety drugiego dnia pobytu to się zmieniło i była już typowo angielska, czyli deszczowa.

Wymiana uczniowska

W dniach: 22 – 29 kwietnia b.r. w  Zespole Szkół im. W. Szybińskiego w Cieszynie gościła grupa młodzieży wraz z nauczycielami ze szkoły partnerskiej Martin – von – Cochem – Gymnasium z Cochem.

 

Celem wymiany uczniowskiej jest  popularyzowanie postawy otwartości wobec ludzi innych narodowości poprzez poznanie codziennego życia oraz miejsca zamieszkania.

Strony

Subskrybuj RSS - Ogłoszenia bieżące
FacebookTab