Jesteś tutaj

Imprezy

47 Górski Rajd Młodzieżowy „Powitanie wiosny”

W ubiegłą sobotę (6 maja), pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, aż 4 osoby z naszej szkoły ;) razem z opiekunem p. Błażejem Guzym wyruszyły na szlaki Beskidu Śląskiego. W ramach 47. Górskiego Rajdu Młodzieżowego „Powitanie wiosny” stawiliśmy się na Równicy. Na mecie Rajdu Ewa Kocyan z klasy 3bTL i Natalia Chrapek z 1p wzięły udział w konkursie turystycznym, zajmując kolejno pierwsze i trzecie miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

Sprzątanie cieszyńskich rezerwatów przyrody

We wtorek 28 marca kolejny raz uczestniczyliśmy w sprzątaniu cieszyńskich rezerwatów przyrody. Po pracy spotkaliśmy się w plackarni "U Janka", gdzie Natalia Chrapek z klasy 1p oraz Jakub Wnętrzak z klasy 3bTL wzięli udział w konkursie przyrodniczo-krajoznawczym, zajmując odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce. 

Serdecznie gratulujemy!

Sudoku - Mistrzowskie łamanie głowy w internacie

Sudoku to ostatnio bardzo popularna na całym świecie łamigłówka i doskonała zabawa logiczna. Świetnie ćwiczy umysł, poprawia koncentrację,  rozwija spostrzegawczość oraz myślenie kreatywne.  Pomimo, że wszystko opiera się na liczbach, sukces nie zależy wyłącznie od umiejętności matematycznych, ale również od zdolności dedukcyjnych. Żeby rozwiązać sudoku, należy być bardzo spostrzegawczym, krok po kroku myśleć dedukcyjnie, nieustannie analizować sytuację. Czołowi zawodnicy w sudoku na świecie nie bez przyczyny są informatykami lub matematykami.

Zajęcia wojskowe dla klas o profilu wojskowym

W dniu 09.02.2017 r. na strzelnicy w Goleszowie odbyły się zajęcia wojskowe dla klas o profilu wojskowym z Zespołu Szkół im. Wł. Szybińskiego w Cieszynie. Strzelanie z KBKS oraz strzelanie bojowe z AKMS oraz rzut granatem F1.

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

W czwartek 8 grudnia 2017 r. zorganizowany został tradycyjnie kiermasz świąteczny. Wszyscy mieliśmy okazję skosztować świetnych wypieków, które przygotowały mamy naszych uczniów  a więc: biszkoptowe baby, pierniki, zielone „Shreki”, itd., itd., wymieniać można by jeszcze wiele.

Kiermasz świąteczny to także „dzień prawdy„ czyli wywiadówka. Nawet „gorzkie oceny” rodzice mogli sobie  osłodzić   ciastem .

Strony

Subskrybuj RSS - Imprezy
FacebookTab