Jesteś tutaj

Imprezy

Sprzątanie cieszyńskich rezerwatów przyrody

We wtorek 28 marca kolejny raz uczestniczyliśmy w sprzątaniu cieszyńskich rezerwatów przyrody. Po pracy spotkaliśmy się w plackarni "U Janka", gdzie Natalia Chrapek z klasy 1p oraz Jakub Wnętrzak z klasy 3bTL wzięli udział w konkursie przyrodniczo-krajoznawczym, zajmując odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce. 

Serdecznie gratulujemy!

Sudoku - Mistrzowskie łamanie głowy w internacie

Sudoku to ostatnio bardzo popularna na całym świecie łamigłówka i doskonała zabawa logiczna. Świetnie ćwiczy umysł, poprawia koncentrację,  rozwija spostrzegawczość oraz myślenie kreatywne.  Pomimo, że wszystko opiera się na liczbach, sukces nie zależy wyłącznie od umiejętności matematycznych, ale również od zdolności dedukcyjnych. Żeby rozwiązać sudoku, należy być bardzo spostrzegawczym, krok po kroku myśleć dedukcyjnie, nieustannie analizować sytuację. Czołowi zawodnicy w sudoku na świecie nie bez przyczyny są informatykami lub matematykami.

Zajęcia wojskowe dla klas o profilu wojskowym

W dniu 09.02.2017 r. na strzelnicy w Goleszowie odbyły się zajęcia wojskowe dla klas o profilu wojskowym z Zespołu Szkół im. Wł. Szybińskiego w Cieszynie. Strzelanie z KBKS oraz strzelanie bojowe z AKMS oraz rzut granatem F1.

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

W czwartek 8 grudnia 2017 r. zorganizowany został tradycyjnie kiermasz świąteczny. Wszyscy mieliśmy okazję skosztować świetnych wypieków, które przygotowały mamy naszych uczniów  a więc: biszkoptowe baby, pierniki, zielone „Shreki”, itd., itd., wymieniać można by jeszcze wiele.

Kiermasz świąteczny to także „dzień prawdy„ czyli wywiadówka. Nawet „gorzkie oceny” rodzice mogli sobie  osłodzić   ciastem .

KOCHANI UCZNIOWIE !!!

Rada Rodziców działająca przy Zespole Szkół im. Władysława  Szybińskiego  organizuje w dniu 8 grudnia 2016 r. KIERMASZ ŚWIĄTECZNY, z którego dochód będzie przeznaczony na doposażenie biblioteki szkolnej w potrzebny sprzęt i pozycje książkowe.

W związku z tym, zwracamy się z prośbą o upieczenie trzech ciast (bez surowych mas) na klasę. Ponadto prosimy o wykonanie i przeznaczenie na kiermasz  prac związanych z Bożym Narodzeniem (kartki, stroiki, choinki świąteczne, bombki, aniołki, pierniczki itp.).

Strony

Subskrybuj RSS - Imprezy
FacebookTab