Jesteś tutaj

PPP

Pomoc psychologiczno - pedagogiczna

Wizyta klasy II socjalnej w Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii "Kontakt"

     W dniu 15.03.2017 r.  klasa 2 s j odwiedziła Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii „Kontakt”  w Cieszynie.  Pani Aneta Zając Kierownik Centrum Wolontariatu zapoznała młodzież z ideą, celami i założeniami  placówki. Podczas zwiedzania budynku  uczniowie zobaczyli gabinety terapii zajęciowej oraz pracownie artystyczne.

GALERIA

ARS CZYLI JAK DBAĆ O MIŁOŚĆ

 Nasza szkoła  już po raz trzeci  realizuje program edukacyjny w zakresie profilaktyki uzależnień „ARS, czyli jak dbać o miłość?”. Program jest objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, a realizowany za pośrednictwem Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Cieszynie. Program ten jest jednym z komponentów programu profilaktycznego w zakresie uzależnienia od alkoholu, tytoniu i środków psychoaktywnych.  Od grudnia 2016 r.

,,Nie bój się, ale bądź ostrożny”

Światowy Dzień Walki z HIV/AIDS obchodzony jest 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia WHO od 1988r. W tym dniu na całym świecie odbywają się konferencje, happeningi, akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS.

            W grudniu 2016r. w naszym internacie po raz kolejny zorganizowano akcję profilaktyczną. Pani Mariola Twardowska omówiła i wyjaśniła zagadnienia takie, jak:

„Komunikacja w zespole”

W dniu 30.11.2016 r. klasa II p LO uczestniczyła w warsztatach  integrujących klasę. Zajęcia prowadziły  Joanna Posiak -  terapeuta uzależnień i Aneta Zając – psycholog z CPEiT „Kontakt”. 2 godzinne zajęcia stanowiły pewnego rodzaju wspólną zabawę i pracę  dzięki które, j uczniowie poprzez wzajemną komunikację i gry zespołowe jeszcze bardziej zintegrowali zespół klasowy.

PROFILAKTYKA RUCHU DROGOWEGO

W dniu 24.11. 2016 r . klasy I w i I aTI uczestniczyły w  ramach Gminnego Programu Profilaktyki „Przeciwdziałanie nietrzeźwości na drogach” w  spotkaniu z przedstawicielem KPP w Cieszynie  asp. Tomaszem Pszczółką. W ramach tego spotkania uczniowie – przyszli kandydaci na kierowców, dowiedzieli się o negatywnych skutkach prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu oraz ich minimalizowania.  Szkolenie poparte było dużą ilością materiałów  edukacyjno – informacyjnych.

Strony

Subskrybuj RSS - PPP
FacebookTab