Jesteś tutaj

Kolejny Piknik Szybina za nami!

2 czerwca, w południe plac przed naszą szkołą zamienił się w gigantyczne centrum zabawy, sportu, muzyki i grillowania. Dzięki wspólnej pracy członków Rady  Rodziców oraz uczniów zaangażowanych w różne działania artystyczno- taneczno- integracyjne mogliśmy spędzić to popołudnie inaczej.

W tym roku osobami prowadzącymi repertuar byli niezawodni, pełni fantazji i kreatywności dwaj gentelmani: Mateusz - Koniu – Stryganek oraz Janusz – 0 - Łacek smiley

A działo się tym razem sporo. Zacznijmy od klasy 1p, która zorganizowała pierwszą w szkole grę na bazie wymyślonego świata Fantazy i RPG czyli LARPY! Główni pomysłodawcy to: Martyna Lanc, Paulina Piechaczek oraz Sebastian Majchrowski. Włożyli oni  wiele trudu w aranżację tej formy rozrywki  i na kilka godzin zniknęli w czeluściach Szybina. Uczestnicy kilkuosobowych grup rywalizowali   ze sobą,  pokonując szereg zadań i zdobywając kolejne poziomy, uzbrojeni w mapy szybińskiej gildii, z kieszeniami wypełnionymi szylingami  z szybińskiej mennicy.

Potem były piosenki… Na scenie wystąpili: Agnieszka Legierska, Janek Walica, Maks Deja, Wojtek Morawski, Tomek Korzeniewski i Sebastian Sikora z zespołem. Ogromne show zaprezentowała klasa 2bTI chóralnie wyśpiewując groteskowe piosenki z repertuaru Darwina (,,Kluski”, ,,Orki z Majorki”).Tego się nie da opisać, to trzeba było zobaczyćsmiley.

Równocześnie, w każdym zakątku naszego terenu działo się coś innego: Pani prof. Basia Romanowska aranżowała zabawy plastyczne dla milusińskich, pan prof.. P.Welc koordynował wyścigi na elektrycznych deskorolkach, a pani Dyrektor strzelała z armaty. Serio. Taka szkołasmiley.

W programie nie zabrakło wyśmienitego jedzenia, konkursu pytań z nagrodami, ale także  atrakcji odbywających się w innych miejscach zielonej trawki, na której pojawiły się między innymi takie konkurencje jak:  przeciąganie liny, gry karciane oraz symulowanie zderzeń i korzystanie z alkogogli, a także liczne konkurencje informatyczne (składanie komputerów na czas, konkurs wiedzy na temat LINUKSA, quiz o podzespołach i inne). Pod wojskowym namiotem Mateusz Skupień zorganizował rywalizację w grze FIFA. Ponadto studenci z Uniwersytetu Śląskiego przybyli z mnóstwem leżaków, miękkich siedzisk, na których wypoczywali Szybiniacy , czując oddech wakacji w powietrzu… Bractwo Kurkowe w paradnych strojach przybyło do nas ze wspaniałą, ręcznie wykonaną bronią, z której natychmiast skorzystała pani Dyrektor. Serio. Taka szkołasmiley.

W zachwyt wprawiły męską cześć widowni dziewczęta w elektryzującym tańcu ( Angelika Bortlik, Nikola Jarząbek, Julka Głuszyńska, Natalia Wieszczek oraz Wiktoria Kudła) jak również pokaz mody przygotowany przez Paulinę Rejniak i Sebastiana Sikorę.

W imieniu organizatorów pikniku składamy podziękowania  wszystkim  osobom zaangażowanym  w to piknikowe spotkanie, wszystkim występującym, wszystkim technicznym i tym, którzy do końca pozostali na terenie szkoły, by ją posprzątać. Dziękujemy Rodzicom:

  • z kl1bTI paniom:  Malwinie Kucz  i Karinie Dudzie
  • z kl.1aTi- pani  Izabeli Prościewicz
  • z kl.3aTI- państwu Beacie i Stanisławowi Balcarom oraz panu Jackowi Ibronowi
  • z kl. 3bTI- pani Jolancie Richter
  • z kl. 1sj- pani Ewie Banot
  • z kl.2w- paniom: Marzenie Czuwale  i Joannie Worek

oraz  naszym sponsorom, a są wśród nich: Zakłady mięsne ,,Kania”, Mokate,  firma Info Logic, sklep Amipol, Hotel Liburnia, właściciel sklepu ,,Optimal”, Kwiaciarnia ,,Mariusz” oraz firma ,,Fameks” z Goleszowa, Roman Somerlik - piekarnia Zebrzydowice.

Do zobaczenia po wakacjachsmiley

GALERIA