Jesteś tutaj

PPP

Pomoc psychologiczno - pedagogiczna

Spotkanie dla rodziców

      W dniu 05.12.2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne dla rodziców uczniów klas I dotyczące „Mowy nienawiści w sieci” oraz netoholizmu , które poprowadził przedstawiciel  firmy  Pro – sens  Ireneusz Brachaczek.  Zajęcia miały na celu  zaprezentowanie rodzicom zjawiska hejtu oraz uwrażliwienie ich na specyfikę problemu związaną przede wszystkim z możliwymi poważnymi konsekwencjami tego typu działań zarówno dla ich ofiar jak i sprawców.

Warsztaty z psychologami z CPEiT KONTAKT

W środę 13.11.2019 r klasy 1sjp , 2w i 3w uczestniczyły w warsztatach   z psychologami  z CPEiT KONTAKT paniami Katarzyną Kauer i Elżbietą Kiedroń Fałat. Tematami warsztatów było: „Co zrobić gdy ktoś bliski ma problem” oraz „ Przemoc w związku” .

STOP MOWIE NIENAWIŚCI

Hejtowanie, czyli obrażanie, znieważanie czy wyzywanie innych osób w sieci to coraz częstsze zjawisko. Aby przybliżyć ten temat młodzieży  29.10.2019 r.  wszystkie klasy 1 uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez przedstawiciela firmy Pro-sens Ireneusza Brachaczka.

Co zrobić , gdy ktoś bliski ma problem.

W maju 2019 r uczniowie klas 1sj, 1ati, 1bti, 2sj, 2ati  i 2 m  uczestniczyli w warsztatach „Co zrobić  gdy ktoś bliski ma problem" - pomoc udzielana osobom eksperymentującym, nadużywającym czy uzależnionym. Warsztaty prowadziły Panie  psycholog Katarzyna Kauer i Elżbieta Kiedroń – Fałat z  CPEI T Kontakt.

„Zdaj egzamin z życia:19 akcja krwiodawstwa”

To już 19 akcja krwiodawstwa dla maturzystów na cieszyńskim rynku, pod hasłem „Zdaj egzamin z życia”. Również i w tym roku  maturzyści naszej szkoły nie zawiedli i  oddawali  krew w specjalistycznych krwiobusach.  Na odważnych czekały liczne atrakcje i nagrody: pokazy wojskowe, prezentacje ratownictwa medycznego, pyszne jedzonko oraz niespodzianki ufundowane przez Centrum Krwiodawstwa w Katowicach i innych sponsorów.

Strony

Subskrybuj RSS - PPP