Jesteś tutaj

PPP

Pomoc psychologiczno - pedagogiczna

Targi Edukacyjne Powiatu Cieszyńskiego

    W piątek 28 lutego 2020 r. w  ramach doradztwa zawodowego  uczniowie klas maturalnych naszej szkoły wzięli  udział  w X Targach  Edukacyjnych  Powiatu Cieszyńskiego.  Zaprezentowana na targach oferta  skierowana była do uczniów klas maturalnych oraz rocznika, który do egzaminu dojrzałości podchodził będzie w 2021 roku. Wśród wystawców zaprezentowali się m.in.

„Przeciwdziałanie nietrzeźwości na drogach”

W dniu 17.12.2019  r . klasy 3 aTI, 3bTI  i 3 m  uczestniczyły w  spotkaniu przedstawicielem KPP  aspirantem Tomaszem Pszczółką.  W ramach tego spotkania uczniowie – przyszli kandydaci na kierowców, dowiedzieli się jaki wpływ ma alkohol na sprawność kierowcy, jakie symptomy u prowadzącego pojazd powinny nas  zaniepokoić oraz  jak powstrzymać pijanego kierowcę.   Szkolenie poparte było dużą ilością materiałów  edukacyjno – informacyjnych.

Spotkanie dla rodziców

      W dniu 05.12.2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne dla rodziców uczniów klas I dotyczące „Mowy nienawiści w sieci” oraz netoholizmu , które poprowadził przedstawiciel  firmy  Pro – sens  Ireneusz Brachaczek.  Zajęcia miały na celu  zaprezentowanie rodzicom zjawiska hejtu oraz uwrażliwienie ich na specyfikę problemu związaną przede wszystkim z możliwymi poważnymi konsekwencjami tego typu działań zarówno dla ich ofiar jak i sprawców.

Warsztaty z psychologami z CPEiT KONTAKT

W środę 13.11.2019 r klasy 1sjp , 2w i 3w uczestniczyły w warsztatach   z psychologami  z CPEiT KONTAKT paniami Katarzyną Kauer i Elżbietą Kiedroń Fałat. Tematami warsztatów było: „Co zrobić gdy ktoś bliski ma problem” oraz „ Przemoc w związku” .

STOP MOWIE NIENAWIŚCI

Hejtowanie, czyli obrażanie, znieważanie czy wyzywanie innych osób w sieci to coraz częstsze zjawisko. Aby przybliżyć ten temat młodzieży  29.10.2019 r.  wszystkie klasy 1 uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez przedstawiciela firmy Pro-sens Ireneusza Brachaczka.

Strony

Subskrybuj RSS - PPP