Jesteś tutaj

PPP

Pomoc psychologiczno - pedagogiczna

WYBIERZ ŻYCIE – PIERWSZY KROK

WYBIERZ ŻYCIE – PIERWSZY KROK

WYBIERZ ŻYCIE – PIERWSZY KROK  to ogólnopolski program profilaktyczny mający na celu  zwiększenie poziomu wiedzy na temat profilaktyki raka szyjki macicy i roli wirusa HPV w jego powstawaniu, a także podniesienie świadomości o czynnikach zwiększających ryzyko choroby. Nasza szkoła przystąpiła do tego programu. W klasach 1m, 1sj, 1w, 2p  odbyły się zajęcia na temat profilaktyki raka szyjki macicy oraz innych chorób przenoszonych drogą płciową. Nauczycielka biologii p.

„Gdy życie traci smak”

„Gdy życie traci smak” to program którego główną istotą  jest zapobieganie zaburzeniom emocjonalnym i depresyjnym wśród młodzieży. W ramach realizacji tego programu uczniowie naszej szkoły klasy I p i II TL w dniu 10.04.2017 r  uczestniczyli w zajęciach warsztatowych  prowadzonych przez  psychologów PPP w Skoczowie Beatę Nawrat i Szymona Chrząstka .

„Poznać i zrozumieć AUTYZM”

29.03.2017 r. uczniowie klasy I i II sj uczestniczyli w zajęciach warsztatowo – wykładowych  „Poznać i zrozumieć  autyzm.”  Zajęcia zorganizowali psycholodzy Zespołu Placówek Szkolno Wychowawczo Rewalidacyjnych w Cieszynie w ramach obchodów  „Światowego dnia wiedzy na temat autyzmu”. Celem warsztatów było kształtowanie świadomości młodzieży na temat zaburzenia coraz częściej diagnozowanego w ostatnich latach – spektrum autyzmu.

Wizyta klasy II socjalnej w Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii "Kontakt"

     W dniu 15.03.2017 r.  klasa 2 s j odwiedziła Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii „Kontakt”  w Cieszynie.  Pani Aneta Zając Kierownik Centrum Wolontariatu zapoznała młodzież z ideą, celami i założeniami  placówki. Podczas zwiedzania budynku  uczniowie zobaczyli gabinety terapii zajęciowej oraz pracownie artystyczne.

GALERIA

ARS CZYLI JAK DBAĆ O MIŁOŚĆ

 Nasza szkoła  już po raz trzeci  realizuje program edukacyjny w zakresie profilaktyki uzależnień „ARS, czyli jak dbać o miłość?”. Program jest objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, a realizowany za pośrednictwem Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Cieszynie. Program ten jest jednym z komponentów programu profilaktycznego w zakresie uzależnienia od alkoholu, tytoniu i środków psychoaktywnych.  Od grudnia 2016 r.

Strony

Subskrybuj RSS - PPP