Jesteś tutaj

PPP

Pomoc psychologiczno - pedagogiczna

Alkoholowy zespół płodowy .

23 i 27 kwietnia w klasach  2w, 3wp, 3TPp, 2Tp, 3 TIp  pani Mariola Twardowska przeprowadziła zajęcia profilaktyczne na temat „FAS”  czyli płodowego zespołu alkoholowego.               Na zajęciach wyjaśniono jakie są przyczyny oraz oznaki świadczące o chorobie, omówiono spektrum alkoholowych zaburzeń płodu w okresie prenatalnym oraz wady wrodzone obejmujące cechy fizyczne, neurologiczne i behawioralne.  Zwrócono uwagę na perspektywy życia dziecka z tym zespołem.

Co każdy rodzic wiedzieć powinien.

W dniu 02.12.2021 r. w naszej szkole odbyło się online spotkanie dla rodziców uczniów klas pierwszych  dotyczące bezpieczeństwa dziecka w sieci, narkotyków, przemocy Zajęcia poprowadził przedstawiciel  firmy  Pro – sens  Ireneusz Brachaczek. Podczas zajęć  zostały przedstawione rodzicom najczęstsze zagrożenia jakie mogą spotkać ich dzieci w tym: środki psychoaktywne, cyberprzemoc, przemoc rówieśnicza .

Szkolny Zespół Pierwszej Pomocy.

    Podczas szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej, które odbyło się 18.11.2021 r , po przeprowadzonym teście i dogrywce,  która miała miejsce w dniu 25.11.2021 r. został wyłoniony 10 osobowy Szkolny Zespół Pierwszej Pomocy   oraz 3 osobowy zespół, który będzie uczestniczył w 8 godzinnym szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej w Starostwie Powiatowym w Cieszynie. Szkolenie zostanie zakończone olimpiadą „ 4 minuty, które decydują o życiu”

Jesteśmy zespołem-co zrobić by pomóc gdy ktoś bliski ma problem.

     W poniedziałek  15.11.2021 r. uczniowie klasy 3op uczestniczyli w zajęciach „ Jesteśmy zespołem-co zrobić by pomóc gdy ktoś bliski ma problem”. Zajęcia prowadziły Panie psycholog E. Kiedroń Fałat i K. Kauer , które od lat goszczą  w naszej szkole i których zajęcia zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem.

Co zrobić, gdy ktoś bliski ma problem

W dniu 08.11.2021 r.  klasa 2sj LO uczestniczyła w warsztatach Co zrobić, gdy ktoś bliski ma problem”. Warsztaty prowadziły Panie  psycholog Katarzyna Kauer i Elżbieta Kiedroń – Fałat. Podczas zajęć uczniowie zdobywali wiedzę na temat rozpoznawania depresji, uzależnień i innych pojawiających się problemów wśród swoich znajomych, kolegów, koleżanek  oraz istniejących formach  wsparcia i pomocy.

Strony

Subskrybuj RSS - PPP