Jesteś tutaj

Doradztwo zawodowe

Pierwsza Pomoc Przedmedyczna

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły , klasy socjalnej ,  uczestniczyl w certyfikowanym szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej. W tym roku szkolnym była  to klasa 2sj.  Szkolenie  prowadzi  Pan Andrzej Buchert , wykwalifikowany ratownik medyczny.  Zajęcia prowadzone były w   formie wykładowej oraz praktycznej   z wykorzystaniem różnych rekwizytów   w tym  fantomów do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

SPOTKANIE Z RODZICAMI

     Uzależnienia behawioralne to nowa grupa uzależnień psychicznych, które wiążą się z nałogowym wykonywaniem pewnych przyjemnych czynności.np; hazard, gry komputerowe , fonoholizm itp.  Ich realizacja prowadzi do krótkotrwałego uczucia euforii i ulgi, po czym pojawia się jeszcze silniejsza potrzeba ich powtórzenia. Prowadzi to do błędnego koła uzależnienia. W dniu 08.12.2022r.

Pierwsza Pomoc Przedmedyczna

    Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczą w szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej. W tym roku szkolnym jest to klasa 3wp i 2sj.  Szkolenie  prowadzi  Pan Andrzeja Bucherta  wykwalifikowany ratownik medyczny.  Zajęcia prowadzone są  formie wykładowej oraz praktycznej  z wykorzystaniem różnych rekwizytów w tym o fantomów do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej . Zajęcia zakończą się egzaminem i uzyskaniem przez uczniów certyfikatu.

„4 minuty które decydują o życiu”

Sytuacje zagrożenia życia i zdrowia, które wymagają natychmiastowej interwencji, mogą spotkać każdego, w różnych miejscach. Możemy się w nich znaleźć zarówno w roli poszkodowanego, jak i osoby, która będzie musiała udzielić pomoc. Dlatego w  dniu 07.12.2021 r.  w  Starostwie Powiatowym w Cieszynie odbyło się 8 -  godzinne szkolenie z zakresu pierwszej pomocy  dla uczniów i nauczycieli szkół średnich powiatu  cieszyńskiego.

Pierwsza Pomoc Przedmedyczna

W dniu 18.11.2021 r. uczniowie klasy 1 w i 1sj brali udział w 5 godzinnym  szkoleniu  z pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie prowadziła Pani Anna Paluch , przedstawiciel firmy  Medres z Zabrza  , ratownik medyczny oraz instruktor pierwszej pomocy przedmedycznej.  Celem szkolenia było przygotowanie uczniów do prawidłowego udzielania pierwszej pomocy osobom znajdującym się w stanie zagrożenia życia i zdrowia.

Strony

Subskrybuj RSS - Doradztwo zawodowe