Jesteś tutaj

Doradztwo zawodowe

Pierwsza Pomoc Przedmedyczna

    Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczą w szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej. W tym roku szkolnym jest to klasa 3wp i 2sj.  Szkolenie  prowadzi  Pan Andrzeja Bucherta  wykwalifikowany ratownik medyczny.  Zajęcia prowadzone są  formie wykładowej oraz praktycznej  z wykorzystaniem różnych rekwizytów w tym o fantomów do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej . Zajęcia zakończą się egzaminem i uzyskaniem przez uczniów certyfikatu.

„4 minuty które decydują o życiu”

Sytuacje zagrożenia życia i zdrowia, które wymagają natychmiastowej interwencji, mogą spotkać każdego, w różnych miejscach. Możemy się w nich znaleźć zarówno w roli poszkodowanego, jak i osoby, która będzie musiała udzielić pomoc. Dlatego w  dniu 07.12.2021 r.  w  Starostwie Powiatowym w Cieszynie odbyło się 8 -  godzinne szkolenie z zakresu pierwszej pomocy  dla uczniów i nauczycieli szkół średnich powiatu  cieszyńskiego.

Pierwsza Pomoc Przedmedyczna

W dniu 18.11.2021 r. uczniowie klasy 1 w i 1sj brali udział w 5 godzinnym  szkoleniu  z pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie prowadziła Pani Anna Paluch , przedstawiciel firmy  Medres z Zabrza  , ratownik medyczny oraz instruktor pierwszej pomocy przedmedycznej.  Celem szkolenia było przygotowanie uczniów do prawidłowego udzielania pierwszej pomocy osobom znajdującym się w stanie zagrożenia życia i zdrowia.

Pierwsza Pomoc Przedmedyczna

Od środy 04.03.2020 r. w naszej szkole  uczniowie klasy 1 sjg i 1sjp   uczestniczą w szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej, prowadzonej przez pana Andrzeja Bucherta  wykwalifikowanego ratownika medycznego.  Zajęcia prowadzone są  formie wykładowej oraz praktycznej  z wykorzystaniem różnych rekwizytów w tym o fantomów do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej . Zajęcia zakończą się egzaminem i uzyskaniem certyfikatu.

Targi Edukacyjne Powiatu Cieszyńskiego

W piątek 28 lutego 2020 r. w  ramach doradztwa zawodowego  uczniowie klas maturalnych naszej szkoły wzięli  udział  w X Targach  Edukacyjnych  Powiatu Cieszyńskiego.  Zaprezentowana na targach oferta  skierowana była do uczniów klas maturalnych oraz rocznika, który do egzaminu dojrzałości podchodził będzie w 2021 roku. Wśród wystawców zaprezentowali się m.in.

Strony

Subskrybuj RSS - Doradztwo zawodowe