Jesteś tutaj

Imprezy

IX edycja projektu ,,Trzy Odsłony Kultury”

W czwartek 11 kwietnia w szkolnej auli odbyła się IX edycja projektu ,,Trzy Odsłony Kultury” organizowanego przez Zespół Szkół im. W. Szybińskiego w Cieszynie.

DZIEŃ OTWARTY SZYBINA

Ślubowanie uczniów klasy 1LO o profilu wojskowym

Czwartek 26.10.2023 r. był szczególnym dniem dla Szybiniaków, a w szczególności dla tych uczęszczających do klas wojskowych. Bohaterami byli tegoroczni pierwszoklasiści, którzy na boisku szkolnym złożyli uroczyste ślubowanie oraz przyjęli legitymacje kadeta.

W uroczystości wzięli udział członkowie rodzin, bliscy oraz zaproszeni goście. Spotkanie zakończyło się piknikiem wojskowym, na którym jak co roku zagościła kuchnia polowa wypełniona po brzegi grochówką oraz wypiekami rodziców.

Obchody wybuchu II wojny światowej

Uczniowie klasy 2w ze sztandarem.

84 lata wstecz, 1 września 1939 roku o godzinie 4.45 niemiecki pancernik szkolny "Schleswig-Holstein" rozpoczął ostrzał Westerplatte, Wojskowej Składnicy Tranzytowej na terenie Wolnego Miasta Gdańska, bronionej przez załogę około 200 żołnierzy. Tym samym rozpoczęła się największa wojna w dziejach.

OGNISKO INTEGRACYJNE MIESZKAŃCÓW INTERNATU

15.06.23 r. odbyło się integracyjne ognisko na zakończenie pobytu wychowanków w internacie szkolnym. Piekliśmy kiełbaski, chleb. Było wesoło, pogoda dopisała. Chętni grali w piłkę na boisku. Miło spędziliśmy wspólnie czas.

Strony

Subskrybuj RSS - Imprezy