Oferta edukacyjna

Lekcja w Bibliotece Pedagogicznej w Cieszynie

W dniu 22.03.2019 r. klasa 1w LO  wzięła udział w lekcji bibliotecznej zorganizowanej w Bibliotece Pedagogicznej w Cieszynie.
Uczniowie zapoznali się z podstawowymi zasadami działania biblioteki pedagogicznej, jej regulaminem oraz profilem zgromadzonego w niej księgozbioru.

 

Tradycyjne odmiany grusz, a bioróżnorodność.

Od zarania cywilizacji towarzyszy człowiekowi uprawa drzew owocowych. Początkowo owoce zbierano z dziko rosnących drzew, by później najlepsze nasadzić w pobliżu swoich domów. Wraz z rozwojem praktyk ogrodniczych drzewa zaczęto odpowiednio dobierać i rozmnażać uzyskując w ten sposób rozmaite co do kształtu, rozmiaru i smaku owoce. Tak oto powstały odmiany szlachetne.

Uroczysty apel w 77 rocznicę zamordowania 24 żołnierzy Związku Walki Zbrojnej AK

W dniu 20.03.2019 r. w Cieszynie odbył się uroczysty apel w 77 rocznicę zamordowania 24 żołnierzy Związku Walki Zbrojnej AK. Żołnierze zginęli w publicznej egzekucji 20 marca 1942 roku ''Pod Wałką''.

I Śląski Konkurs Informatyczny pod tytułem Lubię programować

Katedra transportu i informatyki Akademii WSB z siedzibą w Dąbrowie Górniczej organizuje I Śląski konkurs informatyczny pod tytułem Lubię programować. Konkurs przeznaczony jest dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych z województwa Śląskiego.

 

Strona internetowa konkursu

https://informatyka.wsb.edu.pl/konkurs

 

Strony

Subskrybuj Zespół Szkół im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie RSS