Jesteś tutaj

Piknik 2019

Echa Pikniku Szybina:

   
    5 czerwca  przed  naszą szkołą było zupełnie inaczej, a to za sprawą Dnia Sportu połączonego z Piknikiem Szybina. To już kolejne takie przedsięwzięcie, w które mocno zaangażowana jest dyrekcja szkoły, rodzice, pracownicy biblioteki, pani pedagog, pan chorąży I.Wiewióra  oraz Samorząd Uczniowski. Poza uczniami, gośćmi tej imprezy byli także  członkowie ,,Eco -Projectu"- naukowo -badawczej wymiany międzynarodowej , którzy w przyjemny sposób finalizowali swój pobyt w Cieszynie.
    Rada Rodziców , pod dowództwem pani dyrektor zaprosiła także  Straż Pożarną z os. Bobrek w Cieszynie, Auto Złom BACAR z Pruchnej, Komendę Policji wydział Ruchu Drogowego,
rajdowców: Mateusza Sikorę oraz Adriana Freja i Kamila Hornika ,a także ratowników medycznych: FLUO TEAM Cieszyn. Zbiorowe zdjęcie z drona  wykonał pan Szymon Pszczółka.
    Na boisku sportowym , w ogromnym upale walczyli do końca dzielni piłkarze, a w innych miejscach szkolnego placu działo się, oj działo! Dzielni uczniowie z kl.2w( Marcelina, Janek ,Krzysiek) wytrwali wiele godzin na stanowisku grillowym  serwując świetnie wypieczony karczuś i kiełbaskę. Część mam i nauczycieli  sprzedawała domowe ciasta oraz prowadziła loterię fantową. Rozkosze podniebienne sponsorowali w tym roku: Zakłady Mięsne Kania, Hurtownia Spożywcza Amipol, Zakłady Mięsne Jurgast Wisła oraz Piekarnia Zebrzydowice.
    Do tegorocznych atrakcji można zaliczyć mruczący rozkosznie kociak o niebotycznej sile koni mechanicznych-samochód rajdowy, którego energię i zryw mogliśmy poznać siedząc w środku. Dzięki uprzejmości Straży Pożarnej śledziliśmy symulację wypadku drogowego i wydobywanie pasażera z zakleszczonego wnętrza auta, rozcinanego specjalistycznymi piłami. Odważną kobietą gotową poddać się temu niebezpiecznemu eksperymentowi okazała się przewodnicząca RR pani Malwina Kucz ( choć wieść gminna niesie,że pani pedagog też chciała, lecz ktoś ją ubiegł).
    W innym miejscu zielonej trawki Pani Barbara Romanowska dwoiła sie i troiła zajmując się przyszłymi Szybiniakami jak mniemam- czyli  kilkuletnimi maluchami, malując im twarze tak kunsztownie, że niejedna uczennica zmyła swój makijaż i poddała sie maestrii palców naszej pani profesor, odchodząc od jej stanowiska z tryumfalnym wyrazem twarzy tygrysicy czy innej pantery:) Ponieważ pani Basia to człowiek orkiestra, więc można ja było widzieć w różnych akcjach: wplatała barwne nici we włosy, puszczała baniochy mydlane  w rozmiarze XXL czy zawiadowała stoiskiem AVONU.
    Za szkołą ukrył sie pan prof.Błażej Guzy z asortymentem do strzelania z łuku. Robi to od wielu lat na pikniku-zawsze na tyłach zacnego gmachu Szybina, wiec kto jest chętny do rywalizacji za rok - na pewno go znajdzie. Młodzież grała w tenisa stołowego, w karty ( 1bti), odbywały sie pokazy walk  i samoobrony na macie (1w), stworzono stanowisko  wojskowe (1w i goście z innych szkół ze Skoczowa i gim.nr 1 w Cieszynie), korzystano z symulatora zderzeń i alkogoogli,  jeżdżono na elektrycznej deskorolce ( dzięki uprzejmości Kamili Pawelskiej z kl.1w),odtańczono wspólną belgijkę i świetnie bawiono się przy dobrze dobranej przez Mateusza Kucza muzyce.
    Szczególne słowa uznania należą się dziewczynom z kl.1sj za zorganizowanie kawiarenki , z której dochód przeznaczony był na pomoc dla rodziny dla naszego kolegi Tomka, który stracił dom w pożarze.
    Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie w prace przygotowawcze i wieńczące piknik. Z ankiety popiknikowej, wykonanej z inicjatywy pani M. Gross, przeprowadzonej przez uczennice kl.1bTI  wynika, że ta forma spędzania czasu bardzo się uczniom podoba.
    Dziękujemy raz jeszcze dyrekcji ,nauczycielom, uczniom , sponsorom, rodzicom a zwłaszcza pani Malwinie Kucz, Karinie Dudzie, Jackowi Ibronowi, Katarzynie Majtyce, Sylwii Dąbrowie, Sławomirowi Pliszowi, Markowi Szczepańskiemu, Tatianie Urbańskiej -Grucy, Rucie Rozalii oraz pani Małgorzacie Brożek- Krężelok za poświęcony czas i szczere zaangażowanie w tę szkolną, wspólną inicjatywę. Do zobaczenia za rok!