Jesteś tutaj

Dobry start lekkoatletów.

Tradycyjnie już, jak co roku, zmagania lekkoatletów rozpoczęły tegoroczny cykl zawodów międzyszkolnych i powiatowych. 29 września 2015 r. na stadionie lekkoatletycznym w Wiśle odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowała zarówno drużyna dziewcząt, jak i chłopców. Oba zespoły zostały wyłonione spośród wielu uczniów, którzy wzięli wcześniej udział w eliminacjach do reprezentacji, a które to eliminacje odbyły się pod okiem naszych nauczycieli wychowania fizycznego, 25 września na stadionie MOSiR w Cieszynie.

Lekkoatleci rywalizowali w konkurencjach biegowych, skoku w dal, pchnięciu kulą oraz w sztafecie 4x100m. Dziewczęta z Szybina spisały się na medal i zajęły drugie miejsce spośród siedmiu startujących zespołów. Na szczególne wyróżnienie zasługują zawodniczki startujące w sztafecie 4x100m. Dzięki bardzo dobremu wynikowi osiągniętemu na mecie, zdobyły dużo punktów do końcowej klasyfikacji.

Rywalizacji chłopców zawsze towarzyszy mnóstwo emocji, a o kolejności decydują bardzo małe różnice punktów. Nasza męska reprezentacja zajęła piąte miejsce, na osiem startujących drużyn.

Nasi reprezentanci: Justyna Guzik 3d, Katarzyna Cieślar 1w, Marta Kondziołka 2s, Julia Maciejewska 1sj, Patrycja Arczewska 2p, Patrycja Skrzyp 3f, Gabriela Pisarek 1sj,  Dominika Madzia 1p, Wiktoria Kukuczka 3bTI, Klaudia Zaczyńska 3f, Jakub Warzocha 2p, Jakub Kukuczka 2s, Jacek Kidoń 2aTL, Andrzej Bednarczyk 3bTI, Mateusz Czech 2bTL, Adrian Czyż 3f, Piotr Machej 2s, Dominik Maciantowicz 3f, Tomasz Wawrzyczek 4aTI, Artur Kupis 3bTI, Mateusz Stryganek 2aTL.