Jesteś tutaj

ERASMUS PLUS HISZPANIA MARZEC 2024 -2

Kolejne dni intensywnego szkolenia Erasmus Plus w hiszpańskiej Kantabrii mijają szybko. Za nami  wieczór kulturowy, podczas którego zaprezentowaliśmy nasze lokalne polskie i czeskie przysmaki, jak i spróbowaliśmy specjałów kuchni hiszpańskiej. Podczas sesji szkoleniowych, dowiadywaliśmy się między innymi jak funkcjonuje ludzki mózg, np. skąd biorą się nasze myśli, czym są nasze emocje i jak nimi efektywnie zarządzać. Uczyliśmy się ważnej sztuki porozumiewania się bez używania języka przemocy, a także umiejętności aktywnego słuchania oraz udzielania wsparcia osobom które przeżyły trudne chwile.
W niedzielę spotkaliśmy się z przedstawicielkami lokalnej społeczności ukraińskiej, które dzieliły się z nami wiedzą, jak pomagać uchodźcom, opowiadały o swoich doświadczeniach.
Pomiędzy zajęciami  mieliśmy też okazję zwiedzić słoneczną Kantabrię. W piątek odwiedziliśmy urokliwe miasteczko Liérganes .W sobotę udaliśmy się na wycieczkę do stolicy regionu - Santander. Podziwialiśmy  między innymi latarnię morską, klify, tamtejsze plaże, Półwysep Magdaleny, oraz centrum miasta.