Jesteś tutaj

Koncert edukacyjny dla młodzieży szkolnej pt.: "Muzyka poważna na wesoło".

W związku z ograniczeniem edukacji muzycznej w szkołach ponadpodstawowych, Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń Blisko Ciebie" podjęło się zorganizowania koncertu edukacyjnego dla młodzieży szkolnej pt.: "Muzyka poważna na wesoło". 

Badania naukowe potwierdzają pozytywny wpływ muzyki klasycznej na rozwój koncentracji oraz zdolności poznawczych. Słuchanie muzyki może pomagać w zmniejszeniu stresu, łagodzić objawy depresji i lęku oraz poprawiać nastrój. Oddziałuje na ludzi w każdym wieku, jest uniwersalną formą wyrazu, która odgrywa istotną rolę w naszym życiu.

Celem koncertu jest również uwrażliwienie młodych ludzi na piękno muzyki klasycznej w formie przystępnej dla odbiorcy nie nawykłego do słuchania tego rodzaju muzyki.

 

Wykonawcą koncertu, który odbędzie się w piątek 26 kwietnia 2024 r. o godz. 12:00 w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie, będzie zespół „The ThreeX”.

Zespół tworzą absolwenci renomowanego Uniwersytetu Muzycznego w Wiedniu, laureaci międzynarodowych konkursów, którzy współpracują z największymi nazwiskami branży muzycznej. Różnorodność charakterów, obycie sceniczne i profesjonalizm jaki prezentują w każdym aspekcie gry, sytuują The ThreeX w światowej czołówce zespołów kameralnych tego typu, czego dowodem jest zdobycie złotego medalu na Osaka Chamber Music Competitio&Festa w Japonii oraz występy na całym świecie. 

Trio instrumentalne, dwoje skrzypiec i fortepian, tworzy własne aranżacje m.in. utworów Bacha, Beethovena, Chopina, Smetany w połączeniu z Metallicą, Morricone i in., trafiając ze swoją interpretacją muzyki do odbiorcy w każdym wieku. 

 

Koncert został objęty Honorowym Patronatem Starosty Cieszyńskiego, Pana Mieczysława Szczurka. 

Został współfinansowany ze środków Powiatu Cieszyńskiego.

 

Zapraszamy Państwa szkołę do udziału w tym wydarzeniu.

Koszt biletu dla ucznia to 20 zł (parter, I balkon), 15 zł (II balkon). 

Wpływy z biletów pokryją częściowo koszty organizacji koncertu.

 

Zespół The ThreeX wystąpi również na scenie cieszyńskiego teatru tego samego dnia o godz. 18:00.

Dla uczniów zainteresowanych koncertem, a nie uczestniczącym w Koncercie edukacyjnym, nasze Stowarzyszenie przygotowało pulę biletów cenie 15-20 zł (do nabycia poprzez Stowarzyszenie).

Bilety na wieczorny koncert można nabyć w kasie teatru lub online w cenie 70 zł (parter, I balkon) oraz 40-50 zł (II balkon).

Z wyrazami szacunku

 

Olga Białoń, 

prezes zarządu Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń Blisko Ciebie",