Jesteś tutaj

Miejskie zawody w piłce siatkowej chłopców

" 7 marca w pobliskim ZSEG odbyły się miejskie zawody w piłce siatkowej chłopców. Nasza szkoła była dumnie reprezentowana przez dwunastu uczniów. Turniej stał na wysokim poziomie, a każde spotkanie obfitowało w zaciętą walkę o każdy punkt.

Reprezentacja Szybina zaczęła rywalizację od meczu z gospodarzem turnieju. Miejscowa ekipa ZSEG, niesiona głośnym dopingiem z trybun, zdołała wygrać pierwszego seta (23:25), po czym wypracowała sporą przewagę na początku drugiego. Doświadczenie naszych zawodników i walka o każdą piłkę pozwoliły jednak odrobić stratę i zwyciężyć (25:23). W tie-break'u poprawiliśmy zagrywkę, co okazało się kluczem do wygranej.
Szybin 2 - 1 ZSEG (23:25, 25:23, 15:11)

Po krótkiej przerwie, w nieco zmienionym składzie, przystąpiliśmy do rywalizacji z ZDZ. Nasi chłopcy dobrze weszli w spotkanie i konsekwentnie zdobywali punkt za punktem, co pozwoliło zakończyć starcie w dwóch setach. Niestety kontuzji doznał nasz zawodnik Bartłomiej Maly. Uraz kostki wykluczył go z dalszej rywalizacji.
Szybin 2 - 0 ZDZ (25:14, 25:19)

Ostatni pojedynek z ZST zapowiadał się najbardziej emocjonująco, ponieważ obie ekipy miały na swoim koncie dwa zwycięstwa. Pierwszy set, po fantastycznej końcówce, zdołaliśmy wygrać. Po zmianie stron wypracowaliśmy sporą przewagę 5 punktów, niestety role się odwróciły i końcowa część tej odsłony należała do naszych rywali. W decydującym starciu odskoczyliśmy naszemu przeciwnikowi, doprowadzając do wyniku 5:1. Jednak po raz kolejny ZST odrobiło straty, by ostatecznie zakończyć spotkanie na własną korzyść.
Szybin 1 - 2 ZST (25:22, 23:25, 13:15)

Wszystkim zawodnikom gratulujemy wspaniałej rywalizacji, a Bartkowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Skład drużyny: Kacper Urbańczyk (kpt.), Wojciech Godziek, Wojciech Kłósko, Cezary Kur, Leśniak Michał, Bartłomiej Chłopek, Bartłomiej Maly, Samuel Zięba, Klaudiusz Zawada, Sebastian Gorol, Marcin Puzoń, Damian Prochaska.