Jesteś tutaj

Niepokonani Jakub i Marek.

Trzeba przyznać, że nie mieli sobie równych nasi siatkarze plażowi, na rozegranych 16 maja 2019 r. Powiatowych Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych. Reprezentująca od lat naszą szkołę, para Jakub Graboń i Marek Polok (obaj 4a TI), pokonała wszystkie inne zespoły, nie dając rywalom nawet cienia nadziei na podjęcie walki. Byli najlepsi pod względem technicznym, taktycznym, doświadczenia i możliwości. Od początku każdego meczu mieli wszystko pod kontrolą, jakby to był zwykły trening, a nie turniej powiatowy.
 
W pierwszym meczu Szybiniacy pokonali parę z ZSEG w Cieszynie 21:12. W kolejnym, z zespołem z Międzyświecia, zwyciężyli wynikiem 21:11. W trzecim meczu, przeciwnicy ze Skoczowa zdołali zdobyć zaledwie 9 punktów. I wreszcie finał, a po przeciwnej stronie siatki tym razem para z II LO im. M. Kopernika w Cieszynie, i znów dominacja Szybiniaków, którzy wygrali mecz wynikiem 21:14.
 
Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że po zakończonym turnieju, chłopcy ze strojów sportowych "wskoczyli" w garnitury, bo już o 15.00 obaj podeszli do ustnych egzaminów maturalnych.
 
Jakubie, Marku – bardzo serdecznie Wam gratulujemy wspaniałych sukcesów sportowych, rewelacyjnych wyników na egzaminach maturalnych… i żal nam serce ściska na myśl, że właśnie zakończyliście naukę w naszym Szybinie.
Życzymy powodzenia na zawodach wojewódzkich i oczywiście w dalszym życiu!