Jesteś tutaj

Nieprzerwane pasmo sukcesów sportowych.

Bardzo dobra gra zarówno naszych tenisistek jak i tenisistów w zawodach powiatowych zaowocowała tym, że obie drużyny miały prawo startu w zawodach rejonowych. Jednak na rozgrywki rejonowe, które odbyły się 29 października 2015 r. w Pszczynie,  nasi sportowcy jechali bez większych nadziei na sukces, gdyż na tym szczeblu zawsze biorą udział szkoły, które reprezentują zawodnicy grający w klubach sportowych, dlatego tak trudno jest zdobyć czołowe miejsce.

Reprezentantki Szybina, grające na bardzo zbliżonym poziomie, podeszły do rozgrywek bardzo profesjonalnie, czyli z jednej strony skoncentrowane, a z drugiej bezstresowo, co zaowocowało rewelacyjnym wynikiem. Indywidualnie Iwona Sztwiertnia (1TL) zajęła czwarte miejsce, Marta Moskała (2S) piąte, a Klaudia Kędzior (3bTI) szóste miejsce, zaś drużynowo okazały się najlepsze i stanęły na najwyższym stopniu podium i tym samym, po czterech latach przerwy, znów mamy drużynę, która zagra w zawodach wojewódzkich!

Chłopcy pojechali na zawody rejonowe z nastawieniem, że jeśli zagrają na dobrym poziomie, to być może uda im się wywalczyć jakąś dobrą lokatę. W końcu jechali jako mistrzowie powiatu. Jednak zarówno Wojciech Kajstura z 2bTI, jak i Dawid Chodura z 2p już w pierwszych meczach trafili na - jak się potem okazało - najlepszych zawodników turnieju, co nieco ich zdemobilizowało i jak sami mówią, kolejne mecze zagrali poniżej oczekiwań. Zaś trenujący na co dzień w klubie Dawid Dziembała z 1sj zaprezentował bardzo wysoki poziom i w ogólnej klasyfikacji męska reprezentacja Szybina zajęła drugie miejsce, przegrywając złoto jedynie kilkoma punktami.

Pierwsze miejsce dziewczynek i drugie chłopców w zawodach na szczeblu rejonowym to bez wątpienia ogromne osiągnięcie i gratulacje należą się wszystkim zawodnikom. Na szczególne wyróżnienie zasługują jednak Dawid Dziembała - za całokształt, Wojciech Kajstura za bardzo dobrą grę w zawodach powiatowych, Iwona Sztwiertnia, która przed rozgrywkami rejonowymi powróciła do klubu, w którym kiedyś trenowała tylko po to, aby jak najlepiej przygotować się do zawodów. Również gratulacje należą się Klaudii Kędzior, która zagrała na lepszym poziomie, niż w zawodach powiatowych, no i dla Marty Moskały, bez której nie byłoby awansu do zawodów wojewódzkich!