Jesteś tutaj

Siatkarze z Szybina najlepsi w powiecie!

Po niełatwym zwycięstwie w zawodach miejskich w siatkówce chłopców, przyszedł czas na rozegranie zawodów powiatowych. Turniej odbył się 9 marca 2017 r. w Skoczowie.
Pierwszy mecz, rozegrany z drużyną z Wisły, okazał się bardzo trudnym spotkaniem. Nasi zawodnicy od początku mieli problemy z zagrywką, w pierwszym secie zepsuli 9 z nich. Zarówno pierwszy, jak i drugi set, był bardzo wyrównany, co doprowadziło do wyniku 1:1. W tie break’u to jednak Szybiniacy dominowali na boisku. Szczególnie Piotr Polok z 1a TI nie tylko rewelacyjnie blokował, ale bardzo dobrze grał również w ataku i tym samym to Szybiniacy wygrali set i cały mecz.
W kolejnym meczu – o pierwsze miejsce, po drugiej stronie siatki stanęła drużyna ze Skoczowa. Pierwszego seta zdominowali Skoczowianie, ale porażka w tym secie tylko zmotywowała naszych zawodników. Drugi set był bardzo wyrównany, ale mocniejszymi nerwami w końcówce wykazali się nasi zawodnicy i wygrali wynikiem 29:27.
W tie break’u było jeszcze bardziej nerwowo, niż w poprzednim secie. Skoczowianie prowadzili 14:12, a od tytułu mistrza dzielił ich jeden punkt. Wtedy na zagrywkę wszedł Andrzej Kraus z 3s i zaserwował dwa „asy”. Po tej sytuacji Skoczowianie wyraźnie się poddali, a chłopaki z Szybina zasłużenie wygrali i zajęli pierwsze miejsce!
Jest to ogromny sukces naszych reprezentantów, którzy zwycięstwem zapewnili sobie możliwość gry na kolejnym etapie rozgrywek. W historii Szybina jeszcze nigdy żadna drużyna zespołowych gier sportowych nie wystąpiła w zawodach rejonowych. Na sukces złożyło się wiele aspektów, przede wszystkim dobry duch zespołu, bardzo dobra i „mądra” gra wszystkich zawodników, a w szczególności Marka Poloka, Piotra Poloka i Andrzeja Krausa. Z pewnością zaprocentowała też zeszłoroczna praca absolwenta Rafała Nogłego, jak i prowadzenie drużyny przez p. Joachima Puczoka.
Gratulujemy!!

Skład drużyny: Polok Piotr 1a TI, Graboń Jakub 2a TI, Polok Marek 2a TI, Serafinowski Bartłomiej 2a TI, Rokowski Jakub 2TL, Kuchejda Bartłomiej 2TL, Michalik Szymon 3p LO, Bednarczyk Andrzej 4b TI, Kraus Andrzej 3s LO, Gogółka Wojciech 3a TI oraz Klęk Norbert 2b TI, Kłapyta Krzysztof 3b TI, Szczypka Dominik 2a TI, Madzia Tomasz 2w LO, Kozłowski Jakub 2w LO.