Jesteś tutaj

Siatkarzez Szybina czwartą drużyną w woj. śląskim

Po wielu etapach rozgrywek na niższych szczeblach, siatkarze z Szybina rywalizowali w turnieju finałowym województwa śląskiego. Rozgrywki odbyły się w Gliwicach, 29 maja 2019 r.
W pierwszym meczu, w wyniku losowania nasi reprezentanci trafili od razu na drużynę gospodarzy, czyli zawodników z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach. Pomimo sprzyjającego losowania, czyli gry z teoretycznie najsłabszym przeciwnikiem, Szybiniacy przegrali ten mecz (19:25, 20:25). Pozostała walka o trzecie miejsce. W tymże meczu po przeciwnej stronie siatki stanęli zawodnicy z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Raciborzu. I tym razem nie udało się wygrać, choć Szybiniacy zagrali ambitnie i na swoim poziomie.
Ostatecznie siatkarze z Szybina zajęli 4 miejsce. Turniej wygrali faworyci, czyli drużyna z LO im. C.K. Norwida w Częstochowie, na drugim miejscu uplasował się zespół gospodarzy. Trzecią lokatę zajęli zawodnicy z Raciborza.
Pomimo faktu, że nie udało się zdobyć medalu w Licealiadzie woj. śląskiego w siatkówce, zawodnikom należą się serdeczne gratulacje, gdyż jest to największy sukces w grach zespołowychw historii naszej szkoły!
Skład drużyny:
Graboń Jakub, Kuchejda Bartłomiej, Orawiec Szymon, Polok Marek, Polok Piotr, Raszka Tomasz, Serafinowski Bartłomiej, Setnicki Robert, Szczypka Dominik, Wawrzacz Patryk oraz Kukuczka Adam.