Jesteś tutaj

Sukces koszykarek

2 grudnia 2015 r. na sali ZSEG rozegrane zostały Mistrzostwa Cieszyna w koszykówce dziewcząt. Reprezentantki naszej szkoły, po bardzo wyrównanym turnieju zajęły drugie miejsce i tym samym zapewniły sobie awans do zawodów powiatowych.
W pierwszym meczu nasze koszykarki zmierzyły się z reprezentantkami z LO im. A. Osuchowskiego. Pierwsza połowa, to bardzo wyrównana walka, zakończona wynikiem 7:6 dla naszej reprezentacji. W drugiej połowie zawodniczki z Osuchowskiego wykazały się nieco lepszym zgraniem i to one wygrały mecz wynikiem 14:9. Dla naszego zespołu punkty zdobyły: Patrycja Wantulok (6), Sonia Brzozowska (2), Wiktoria Kukuczka (1).
W kolejnym meczu, obok naszych zawodniczek na parkiecie stanęły koszykarki z ZSEG. Obie drużyny zagrały na bardzo wysokim i równym poziomie i na przerwę po pierwszej połowie schodziły z wynikiem 6:6. Druga połowa to wojna nerwów, z której zwycięsko wyszły reprezentantki Szybina z wynikiem 11:10. Punkty w tym meczu zdobyły: Sonia Brzozowska i Patrycja Wantulok (po 5) oraz Wiktoria Kukuczka (1).
Ostatni mecz to pojedynek Szybiński kontra Kopernik. Doskonała gra Sonii Brzozowskiej w ataku, Klaudii Kędzior w obronie i przede wszystkim bardzo dobre zgranie całego zespołu spowodowały, że nasze koszykarki dosyć łatwo pokonały drużynę z Kopernika, a cały mecz zakończył się wynikiem 20:13 (do przerwy 12:8). Punkty zdobyły: Sonia Brzozowska (14!!!), Patrycja Wantulok (4) i Klaudia Zaczyńska (2). Pierwsze miejsce w turnieju zajęła drużyna LO im. A. osuchowskiego, na trzecim miejscu uplasowały się koszykarki z ZSEG, a czwarte miejsce zajęły zawodniczki z Kopernika.
Na szczególne wyróżnienie zasługuje gra Sonii i Patrycji. Obie zawodniczki od dłuższego czasu uczestniczyły w treningach męskiej reprezentacji i szlifowały swoje umiejętności grając z koszykarzami, a efekty ich pracy było widać w każdym meczu.
Drużynę tworzą: Jolanta Domagała 1w LO, Urszula Niedoba 1w LO, Sylwia Karosek 2p LO, Patrycja Wantulok 2p LO, Sonia Brzozowska 2s LO, Klaudia Zaczyńska 3f LO, Klaudia Kędzior 3b TI, Wiktoria Kukuczka 3b TI. Opiekunem, koordynatorem i menadżerem drużyny jest pan Joachim Puczok.