Jesteś tutaj

SZYBINIACY Z WARSZTATAMI NA ŚWIĘCIE HERBATY

W sobotę 2 lipca 2022 roku w Oranżerii na Zamku w Cieszynie młodzież z Szybina wraz z opiekunem, p. Małgorzatą Gross przeprowadzili warsztaty dla uczestników festiwalu Święto Herbaty.

Przeprowadzenie warsztatów dla różnych grup odbiorców jest częścią projektu Erasmus Plus pt. „Protecting Youth’s Mental Health”. Warsztaty te mają przybliżyć problem zdrowia psychicznego młodych ludzi, mają pomóc różnym grupom społecznym w zrozumieniu mechanizmów powstawania problemów psychicznych oraz jak im zaradzić prowadząc odpowiedni styl życia.

Należy dodać iż całość przeprowadzona została w języku angielskim. Nasza młodzież poradziła sobie doskonale z tym wyzwaniem, odegrali scenki, zintegrowali zebranych podczas wspólnych zabaw i gier, a także wyłożyli kilka dość skomplikowanych teorii z zakresu neurobiologii oraz psychologii w bardzo przystępny sposób. Uczestnikom bardzo spodobało się to co przygotowali dla nich Szybinacy, wielu         z nich postanowiło zastosować w praktyce to, czego się nauczyli.