Jesteś tutaj

Szybiniacy znów na zawodach – tym razem piłka nożna.

Sportowcy z Szybina tym razem reprezentowali naszą szkołę w zawodach w piłkę nożną. Turniej odbył się 2 kwietnia 2019 r. w Cieszynie.
Każda drużyna musiała rozegrać aż cztery mecze. W pierwszym spotkaniu Szybiniacy podjęli drużynę z Zespołu Szkół Budowlanych. Pomimo bardzo wyrównanej gry na wysokim poziomie, nie udało się doprowadzić do remisu i ulegliśmy 1:2 (strzelcem jedynej bramki został Szymon Dudela z 2 TL).
W kolejnym meczu było jeszcze więcej emocji. Katolickie Liceum Ogólnokształcące prowadziło do przerwy dwoma bramkami. W drugiej połowie Szybiniacy zmobilizowali siły i trafili do bramki przeciwnika aż pięć razy!, Z czego cztery razy strzelił Damian Żyła z 3B TI i raz – Szymon Dudela z 2 TL).
Trzecie spotkanie, z ZST, zakończyło się remisem. O wygranej zadecydowały karne, z których zwycięsko wyszli Szybiniacy (3:2). Duże uznanie należy się bramkarzowi – Jakubowi Jędryce z 3W, który obronił dwa karne!
Ostatni mecz był chyba najłatwiejszym. Szybiniacy zagrali przeciwko drużynie SOiZ i łatwo zwyciężyli (5:1). Królem strzelców po raz kolejny okazał się Damian Żyła, który na swoi koncie zapisał aż 4 bramki! Autorem piątego gola jest Jakub Rokowski z 4 TL.
Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem w drużynie Szybiniaków okazał się bramkarz, Jakub Jędryka z 3W. Najlepszym obrońcą został Wojciech Gałuszka z 3 TL, a najlepszym strzelcem – Damian Żyła z 3B TI, który na 12 trafionych bramek łącznie we wszystkich meczach, strzeli ł aż osiem z nich.
Nasi zawodnicy zajęli drugie miejsce w grupie, co jest bardzo dobrym osiągnięciem, patrząc na bardzo wysoki poziom tegorocznych rozgrywek. Gratulujemy!
Skład drużyny:  Jakub Jędryka 3W LO, Jakub Rokowski 4 TL, Wojciech Gałuszka 3 TL, Maciej Wałach 3 TL, Jakub Błahut 3 TL, Wojciech Dąbrowski 3 TL, Damian Żyła 3B TI, Szymon Dudela 2 TL, Radosław Greń 2 TL, Kamil Sikora 2 TL, Kamil Kochan 1W LO, Dominik Tomica 1W LO.