Jesteś tutaj

Trwa konkurs PAP „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu”

 

Polska Agencja Prasowa zaprasza uczniów i dorosłych pracujących z dziećmi do udziału w konkursie „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu”. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne.

Czekamy na prace prezentujące zagadnienia związane z obrotem gotówkowym i bezgotówkowym oraz rolą Narodowego Banku Polskiego w tym zakresie. Tutaj można poszukać inspiracji:

https://samorzad.pap.pl/kategoria/wiem-jak-w-banku/bezpieczenstwo-obrotu-gotowkowego

https://samorzad.pap.pl/kategoria/wiem-jak-w-banku/platnosci-bezgotowkowe-polakow

https://samorzad.pap.pl/kategoria/wiem-jak-w-banku/obrot-gotowkowy-i-bezgotowkowy-w-pandemii

O nagrody mogą powalczyć uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniowie liceów i techników oraz dorośli pracujący z dziećmi i młodzieżą: nauczyciele, wychowawcy, animatorzy itp.

Uczniowie na konkurs mogą nadsyłać filmy (nie dłuższe niż 10 minut), audycje, prezentacje, wypowiedzi pisemne, gry terenowe, gry planszowe, aplikacji, plakaty czy wystawy informacyjne do szkolnych gablot. W przypadku dorosłych prace konkursowe powinny mieć formę umożliwiającą jej  wykorzystanie w czasie zajęć – np. scenariusz lekcji czy autorskie materiały dydaktyczne.

Termin zgłaszania prac mija 30 listopada 2021 r.

W grudniu pięcioosobowe jury wyłoni spośród wszystkich zgłoszonych po trzy najlepsze prace w każdej kategorii wiekowej.

Uczniowie szkół podstawowych za zajęcie I miejsca mogą liczyć na 1000 zł, II miejsca na 750 zł, a III miejsca na 500 zł. W kategorii dla uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych nagroda za I miejsce to 1500 zł, II miejsce – 1200 zł, III miejsce – 750 zł. Dorosłym pracującym z dziećmi przyznamy za I miejsce – 2000 zł, za II miejsce – 1500 zł, a za III miejsce – 1000 zł. W sumie do laureatów trafi ponad 10 tys. zł.

„Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu” to projekt realizowany przez Polską Agencję Prasową  we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.