Jesteś tutaj

Awans Koszykarzy

W czwartek, 1 grudnia 2016 r. odbył się pierwszy etap zmagań koszykarskich – rozgrywki grupowe. Zawodnicy z Szybina rozegrali trzy mecze.

W pierwszym, przeciwko naszym reprezentantom stanęła drużyna z ZST. Mecz zakończył się zwycięstwem Szybiniaków 43:38 (po pierwszej kwarcie 14:5, do połowy 22:17). Najwięcej punktów zdobył Patryk Lach.  Rewelacyjnie w ataku i w obronie zagrali Michał Duda i Patryk Białoń (zdobyli po 8 punktów).

W drugim meczu koszykarze z Szybina pokonali zawodników z ZSB (34:20; po pierwszej kwarcie 12:10, do połowy 22:12). Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobyli Patryk Białoń i Kacper Matuszek (po 10), a do zwycięstwa doprowadziła przede wszystkim bardzo dobra gra Michała Dudy, Patryka Białonia i Patryka Lacha.

W ostatnim meczu Szybiniacy ulegli najlepiej grającej w tym turnieju drużynie z  I LO. Mecz zakończył się wynikiem 25:73 (po pierwszej kwarcie 10:17, do połowy 17:28). Najwięcej punktów zdobyli Patryk Lach (8) i Patryk Białoń (6), którzy też okazali się najlepiej grającymi zawodnikami. W meczu nie zagrał Michał Duda, który uległ kontuzji.

Dzięki tym dwóm zwycięstwom koszykarze z Szybina wywalczyli awans do finału miejskiego, który odbędzie się 6 grudnia 2016 r.

Gratulujemy!

Skład drużyny: Michał Duda – kapitan 3w LO, Andrzej Bednarczyk 4b TI, Kacper Matuszek 3w LO, Patryk Białoń 3a TI, Wojciech Kajstura 3b TI, Jakub Łabudek 3a TL, Miłosz Zajonc 2b TL, Patryk Lach 2b TL, Marek Kubica 2w LO, Sebastian Pykacz 2w LO, Wojciech Kubik 3w LO.