Jesteś tutaj

Brązowy medal szczypiornistów

9 lutego 2016 r. na sali Uniwersytetu Śląskiego rozegrane zostały Mistrzostwa Cieszyna w piłce ręcznej chłopców. Ta najmłodsza dyscyplina dołączyła do i tak bardzo zapełnionego już Kalendarza Imprez Sportowych dopiero w zeszłym roku, a już cieszy się coraz wiekszą popularnością wsród szkół ponadgimnazjalnych.
W tym roku również i nasza szkoła wystawiła reprezentację. I to od razu z bardzo dobrym skutkiem. Nasi zawodnicy ostatecznie uplasowali się na trzeciej pozycji, choć wydaje się, że drugie miejsce było "na wyciągnięcie ręki".
W decydującym meczu, w którym nasi zawodnicy podejmowali drużynę z ZST, przeciwnicy stracili czołowego zawodnika. W tym momencie wydawało się, że szala zwycięstwa przechyliła się całkowicie na naszą stronę... I to prawdopodobnie spowodowało rozluźnienie w zespole, utratę kilku bramek i ostatecznie zwycięstwo ZST. Jednak trzecie miejsce to bardzo dobry wynik, a chłopaki już zapowiadają, że w przyszłym roku wrócą ze złotymi krążkami.
Na pochwały zasłużyła cała drużyna, jednak w szczególności wyróżnić należy Przemka Walaka za grę na kole i dobrą taktykę, oraz Wojtka Gogółkę i Wojtka Kajsturę za motywowanie i "nakręcanie" zespołu.

Drużynę tworzą:
Jacek Banot, Przemysław Walak, Wojciech Gogółka, Dawid Ziarek, Paweł Hałgas, Robert Golik, Mariusz Buchta, Wojciech Kajstura, Konrad Zielonka, Adam Mitręga, Rafał Nogły, Jakub Kubok, Jakub Sztwiertnia, Paweł Grzybek.

Wyniki poszczególnych meczy:
Szybin - ZDZ 11:5
Szybin - ZST 5:13
Szybin - Koper 7:8
Szybin - ZSEG 12:9