Jesteś tutaj

Konkurs

Zapraszamy do wzięcia udziału w III edycji projektu pt. „Trzy odsłony kultury”, organizowanego przez ZS im. Wł. Szybińskiego w Cieszynie i COK „Dom Narodowy”. Składać się on będzie z trzech konkursów skierowanych do gimnazjalistów powiatu cieszyńskiego. Będą to: konkurs teatralny, wokalny i recytatorski.  Mają one umożliwić wymianę doświadczeń i pomysłów związanych z twórczym rozwojem młodzieży i zachęcaniem jej do aktywnego uczestnictwa w szeroko pojętej kulturze. Wszyscy uczestnicy projektu, zarówno uczniowie, jak i ich opiekunowie otrzymają okolicznościowe dyplomy, a laureaci – cenne nagrody.
 

W tym roku, już po raz drugi, nasze konkursy będą miały status kuratoryjnych, w związku z powyższym laureaci otrzymają również dodatkowe punkty na świadectwo gimnazjalne.

W zależności od ilości wykonawców i od poziomu ich występów, jury ma prawo wyłonić dwa równorzędne 1, 2 lub trzecie miejsca w poszczególnych kategoriach konkursowych. Ma też prawo przyznać wyróżnienia.

Zdobywcy 1, 2 i 3 miejsca każdego konkursu stają się równocześnie laureatami całego projektu „Trzy Odsłony Kultury”.

Projekt objęty jest patronatem Burmistrza Cieszyna, Starosty Cieszyńskiego i Rejonowego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej. W tym roku, ze względu na remont w cieszyńskim Domu Narodowym konkursowe przesłuchania odbędą się w Zespole Szkół im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie 23 marca 2018 r., natomiast zgłoszenia przyjmować będziemy  do 20 marca 2018 r. Serdecznie prosimy o zachęcenie uczniów do wzięcia udziału w konkursach. Szczegóły programu poniżej.
                        

W imieniu organizatorów
Janusz Pawlak

 

Do pobrania: