Jesteś tutaj

Koszykarki wicemistrzyniami powiatu

W minioną środę, 7 grudnia 2016 r. w Wiśle odbyły się Mistrzostwa Powiatu Cieszyńskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w koszykówce dziewcząt. Reprezentantki Szybina, po bardzo dobrze rozegranych meczach, zajęły drugie miejsce.

W pierwszym meczu koszykarki naszej szkoły zmierzyły się z zawodniczkami z LO z Wisły. Chyba mało kto wierzył w to, że reprezentantki naszej szkoły mogą pokonać zawodniczki z Wisły, z których część to czynnie trenujące koszykarki, a reszta to zawodniczki, które też kiedyś trenowały koszykówkę. Tym bardziej, że wiślanki wyszły na parkiet bardzo pewne siebie, a początek meczu zdecydowanie należał do nich. Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem Wisły 6:2, po drugiej kwarcie nasze rywalki prowadziły już 12:5. Jednak koszykarki z Szybina nie poddały się i zaczęły grać najlepiej jak potrafią, czego efektem była strata tylko trzech punktów po trzeciej kwarcie. Na początku ostatniej kwarty Sonia Brzozowska rzuciła za 3 punkty, doprowadzając do wyniku 18:18 i wtedy już rozpoczęła się wojna nerwów. Dziewczyny z Szybina wykazały się jednak lepszym zgraniem i opanowaniem, i zakończyły mecz zwycięstwem 24:20, tym samym awansując do meczu finałowego!

Punkty zdobyły: Sonia Brzozowska (11),  Gabriela Pisarek (8), Patrycja Wantulok (3), Marta Moskała (2).

W meczu o pierwsze miejsce nasze reprezentantki już po raz drugi musiały zmierzyć się z zawodniczkami z II LO. Początek meczu był dosyć wyrównany, jednak zawodniczki z Osuchowskiego pokazały bardzo wysoki poziom gry i zwyciężyły wynikiem 32:19.

Punkty dla naszego zespołu zdobyły: Sonia Brzozowska (6), Wiktoria Kukuczka (4), Gabriela Pisarek (4), Patrycja Wantulok (3), Klaudia Kędzior (2).

Tytuł wicemistrzyń powiatu powrócił do koszykarek z Szybina po pięciu latach, zaś sukces jest tym większy, że po raz pierwszy w historii nasze zawodniczki pokonały koszykarki z Wisły. Szczególne gratulacje należą się Sonii Brzozowskiej, Marcie Moskale, Patrycji Wantulok, Gabrieli Pisarek, Klaudii Kędzior i Wiktorii Kukuczce.

W turnieju zagrały także: Joanna Heczko, Kornelia Siekierka, Julia Skrzyp, Weronika Śmieja i Julia Pisarek.