Jesteś tutaj

Spektakularny występ naszych siatkarek!

19 lutego 2020 r. na hali ZSEG w Cieszynie odbyły się miejskie zawody piłki siatkowej dziewcząt. Nasza drużyna  w składzie Julia Fober (3m), Wiktoria Machej (2sj), Jael  Cieślar (3 sj), Natalia Chrapek (3 sj), Laura Palej (1 wg), Estera Goryczka (1wg), Wiktoria Mojeścik (2 TL), Wioletta Siekierka (3 w), Natalia Taberska (3 TL), Kesja Cieślar (4 TL) spisała się na medal!
Pierwszy mecz, rozegrany z drużyną  reprezentującą Liceum Towarzystwa Ewangelickiego (LOTE), okazał się być rozgrzewką do kolejnych meczy. Nasza reprezentacja bez trudu wygrała mecz z wynikiem 2:0.
W kolejnym meczu po drugiej stronie siatki stanęły dziewczęta ze Szkoły Organizacji i Zarządzania. Oba sety zdominowały Szybinianki z ogromną przewagą punktową w obu setach. Nasze dziewczęta zaczęły nabierać wiatr w żagle.
Trzeci mecz,  Szybin kontra Zespół Szkół Ekonomiczno Gastroniomicznych. To spotkanie było dla dziewcząt z Szybina pełne obaw, jednak w trakcie pierwszego seta okazało się, że starach ma wielkie oczy. Reprezentantki Szybina zdeklasowały drużynę ZSEG wygrywając pierwszego seta 25 do 15. Smak sukcesu chwilowo osłabił czujność  Szybinianek i w drugim secie zrobiło się nerwowo. Gra okazała się dość wyrównana, jednak pod koniec seta dziwewczyny dostały drugie życie i wygrały 25:21.
Ostatnie – czwarte spotkanie z reprezentacją Zespołu Szkół Budowlanych było tylko potwierdzeniem wysokich umiejętności naszych dziewcząt. Wygrały 2:0 i tym samym awansowały do zawodów powiatowych, które odbyły się 25 lutego na hali MOSiR w Cieszynie.
W zawodach wzięły udział trzy drużyny: ZS im. Wł. Szybińskiego (w/w  reprezentacja), II LO im. M. Kopernika w Cieszynie oraz Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych z Międzyświecia.
Dziewczęta reprezentujące naszą szkołę wygrały z ZSPT z Międzyświecia wynikiem 2:0, natomiast z II LO im. M. Kopernika przegrały, tym samym nie udało się uzyskać awansu do dalszego etapu, ponieważ przeszła tylko jedna drużyna.
Mimo braku awansu do zawodów na szczeblu rejonowym jesteśmy zadowoleni, że nasze dziewczęta zajęły tak wysoką lokatę, długo czekaliśmy na sukces dziewcząt Szybina w siatkówce. Drużyna dziewcząt na rozegranych sześć meczy, pięć z nich wygrała. Na sukces złożyło się wiele aspektów, przede wszystkim dobry duch zespołu, bardzo dobra gra wszystkich zawodniczek, zgranie w zespole i ogromne zaangażowanie. Gratulujemy i dziękujemy reprezentacji za wspaniałe widowisko!