Jesteś tutaj

Trzecie miejsce koszykarzy

Na trzecim miejscu w finale miasta zakończyli rywalizację reprezentanci ZS im. Wł. Szybińskiego, który rozegrany został 6 grudnia 2016 r.

Pierwszy mecz, z drużyną z LO im. M. Kopernika, zakończył się zwycięstwem rywali. Pomimo wygranej drużyny z Kopernika 53:11 (po pierwszej kwarcie 16:1, do połowy 24:3), mecz był dosyć wyrównany. Koszykarze z Szybina zagrali na wysokim poziomie, ale wykazali się dosyć słabą skutecznością w rzutach, spora część dobrze przeprowadzonych akcji nie została zakończona celnym rzutem. Z drugiej strony, Szybiniacy zagrali poniekąd asekuracyjnie, mając świadomość, że ważniejszy dla nich i jeszcze bardziej wyrównany będzie mecz o trzecie miejsce. W tym pojedynku punkty zdobyli: Andrzej Bednarczyk (4), Patryk Lach, Jakub Łabudek, Sebastian Pykacz (2), Kacper Matuszek (1).

Mecz o trzecie miejsce z drużyną z ZDZ, to ciężki początek dla koszykarzy z Szybina, były problemy z grą zespołową i grą w obronie, jednak w dalszej części gry nasi zawodnicy wzięli sobie do serc reprymendę trenera i zagrali na swoim wysokim poziomie, czego efektem była wygrana 29:21 (po pierwszej kwarcie 6:6, do połowy 14:14, po trzeciej kwarcie 20:18). W meczu zapunktowali: Andrzej Bednarczyk (10), Patryk Lach (7, w tym jedna „trójka”), Kacper Matuszek (6), Patryk Białoń (4), Michał Duda (2).

Na największą pochwałę zasługują Patryk Białoń i Patryk Lach, za waleczną postawę i prowadzenie gry oraz Kacper Matuszek, Michał Duda i Andrzej Bednarczyk. Po raz pierwszy od kilku lat nasza drużyna zagrała w finale miasta, więc trzecie miejsce cieszy tym bardziej.