Jesteś tutaj

WYBIERZ ŻYCIE-PIERWSZY KROK

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie profilaktycznym ,,WYBIERZ ŻYCIE – PIERWSZY KROK”, którego celem jest zwiększanie świadomości na temat raka szyjki macicy, wirusa HPV oraz zasad profilaktyki zdrowotnej.

W ramach programu w klasach pierwszych odbyły się zajęcia edukacyjne dotyczące profilaktyki raka szyjki macicy i innych chorób przenoszonych drogą płciową. Uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat przyczyn rozwoju choroby, objawów zakażenia wirusem HPV oraz zachowań zwiększających ryzyko zachorowania.