Jesteś tutaj

Zakończenie roku szkolnego.

No i znowu się pożegnaliśmy. Jak co roku rozstajemy się w czerwcu po to, by po dwóch miesiącach wrócić i zaczynać wszystko od nowa. Bo  przecież, jak powiedzieli prowadzący dzisiejszej uroczystości „wszyscy lubimy naszą szkołę, ale wakacje kochamy…”. To były jedne z pierwszych słów, które usłyszeliśmy na uroczystości zakończenia roku szkolnego. Poprowadzili ją Zosia z Danielem z klasy 2sj. Przed szkołą już od samego rana rozstawiane były ławki, parasole i głośniki, tak by wszystko było gotowe na 10.00. No i zaczęło się. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego, przywitaniu gości i odśpiewaniu hymnu udanego wypoczynku życzyła wszystkim przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Anna Chudyk.

Chwilę później zaczęła się dziesiąta już gala rozdania nagród Super Szybiniaków w kategoriach: SUPER UCZEŃ/ SUPER OBECNOŚĆ/MISTRZ/ SPOŁECZNIK/ SUPER TALENT/ ZNAKOMITY SPORTOWIEC/

W tym roku nominowanych było szczególnie dużo, a więc i wyjątkowo duże było napięcie towarzyszące oczekiwaniu na ogłoszenie zwycięzców w poszczególnych kategoriach.  Po wybrzmieniu fanfarów usłyszeliśmy nazwiska tych najlepszych z najlepszych. Oto oni:

W kategorii SUPER UCZEŃ za uzyskanie średniej ocen minimum 4,75

wygrała Michalina Świerkosz z 3o ze średnią 5.21  oraz Jakub Żyrek 3TP ze średnią 5,47

W kategorii MISTRZ, w której statuetkę otrzymują laureaci i finaliści olimpiad i konkursów przedmiotowych, zwyciężył: Paweł Zachorek z 2TP, który zakwalifikowany został do całorocznego programu wymiany uczniów szkół średnich FLEX finansowanego przez Departament Stanu USA.

Statuetkę za SUPER TALENT odebrał Konrad Kraszewski z klasy 2w - multiinstrumentalista którego talent uświetnia wszystkie szkolne imprezy. Jego wiodącym instrumentem jest wiolonczela, jednak gra też z powodzeniem na pianinie, gitarze, basie, perkusji, akordeonie ukulele, flecie i skrzypcach. Uczęszcza do Państwowej Szkoły Muzycznej w Cieszynie im. I. J. Paderewskiego. Pełni też funkcję wiolonczelisty w Zespole Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej i jest założycielem zespołu „FuTuRized”.

W kategorii SUPER OBECNOŚĆ – było aż 12 osób zwycięzców, co znaczy, że aż 12 osób w naszej szkole miało 100-tu procentową frekwencję i ani jednego spóźnienia! Oto oni:

Jakub JANIK  z klasy 2w, Michalina ŚWIERKOSZ z 3o oraz Mateusz KAJSTURA z 1TI, Dawid WAWRZACZ z 1TL, Nataniel GROCHOLSKI z 1TP, Filip KOZIOŁ z 1TP, Jakub TOMERA z 1TP, Szymon ROMANOWSKI z 2TI, Justyna WIŚNIEWSKA z 3TG, Paweł BRODA z 4TL, Aleksander KUNCZKA z 4TP, Jakub MAZUREK z 4TP

 

W kategorii SPOŁECZNIK - przeznaczonej dla uczniów za wolontariat, bezinteresowną działalność na rzecz szkoły i środowiska lokalnego było aż 20 nominowanych, co w czasach, w których, częściej mamy do czynienia z bezinteresownym hejtem niż z bezinteresowną pomocą, musi być powodem do szczególnej radości. Ostatecznie tytuł Super Społecznika zdobyła Anna Chudyk z 3TG.  

W kategorii Znakomity Sportowiec konkurencja też była bardzo duża (24 nominowanych), a zwycięzcami zostali:

Maciej Czerny z 2TP oraz Łukasz Krajewski z 2TL - obaj jako zdobywcy 1 miejsca w Mistrzostwach Śląska w Siatkówce Plażowej, 3 miejsca w Piłce Siatkowej w Województwie Śląskim. Dodatkowo w zawodach klubowych: 3 miejsca w Finale Województwa Śląskiego w Siatkówce Plażowej. Obaj dotarli też do Półfinału Ogólnopolskiego w siatkówce plaż.

 

W dalszej części uroczystości wychowawcy poszczególnych klas wręczali świadectwa z paskiem wyróżniającym się uczniom. W międzyczasie mogliśmy zobaczyć skecz w znakomitym wykonaniu Kuby Sojki i Igora Myrmusa. Oprawę muzyczną wydarzenia przygotowali: Konrad Kraszewski, Jan Fujcik, Emenuel Kecher, Magda Pellar oraz Julia Dębinny.

Całość poprowadzili: Daniel Klajmon oraz Zofia Franek z 2 sj.

GALERIA

https://wiadomosci.ox.pl/uroczyste-zakonczenie-roku-szkolnego-w-zespole-...